ÚVOD
Jmenuji se Andrea Polach a jsem interiérová designérka. Jako absolventka inženýrství a designu na technické univerzitě se ve své práci soustřeďuji na hledání nejen estetických, ale především funkčních řešení.
Vždy mě zajímalo objevování nových možností a zlepšování kultury bydlení. Hlavním úkolem designéra je složité věci či řešení co nejvíce zjednodušit tak, aby obytný prostor sloužil uživatelům a ne naopak. Pohodlné bydlení není otázkou velikosti obytných prostor, ale jeho smysluplné uspořádání a využití.

Nabízím návrhy interiérů od konzultací, přes vizualizace až po realizaci.

ABOUT
My name is Andrea Polach and I am an interior designer. As a graduate of engineering and design at a technical university, I focus in my work on finding not only estetic solutions, but most of all the functional ones.
From early on, I have been interested in exploring new ways of improving style and culture of living. One of the key tasks of a designer is simplifying the complicated. I want the living and working space to serve its users, not the other way round. Comfortable living is not about the size of living space, but its meaningful arrangement and use.

I offer complete turn-key solutions - consultation, visualization, and implementation.